Sub-decree No. 54 on Cutting and Reclassifying 463.92 hectares of ELCs and Conservation Protected Forest in Mondulkiri province
Cutting 463.92 ha of land in Busrar village of Busrar commune in Pech Chreada district of Mondulkiri province: 339.05 ha from Mondulkiri Genetic Resources, Plants and Wildlife Conservation Protected Forest, 29.46 ha from ELC of Sethikula, 81.88 ha from ELC of Varanasi, and 13.53 ha from ELC of Dak Lak; Reclassifying 446.54 ha as state private land for donating to 353 families; and Reserving 17.38 ha as state public land.
Name | Sub-decree No. 54 on Cutting and Reclassifying 463.92 hectares of ELCs and Conservation Protected Forest in Mondulkiri province |
Cutting 463.92 ha of land in Busrar village of Busrar commune in Pech Chreada district of Mondulkiri province: 339.05 ha from Mondulkiri Genetic Resources, Plants and Wildlife Conservation Protected Forest, 29.46 ha from ELC of Sethikula, 81.88 ha from ELC of Varanasi, and 13.53 ha from ELC of Dak Lak; Reclassifying 446.54 ha as state private land for donating to 353 families; and Reserving 17.38 ha as state public land. |