Cutting 441.64 of land in Prey Kaheach village of Krang Deuwy commune in Phnom Sroch district of Kampong Speu province: 224.89 ha from 2002 Forest Cover, and 216.75 ha from ELC of Grands Timber Ltd; Reclassifying 416.19 ha as state private land for granting donation of ownership to 210 families; and Reserving 25.45 ha as state public land.
| Name | Sub-decree No. 296 on Cutting and Reclassifying 441.64 hectares of Forest Cover and ELC in Kampong Speu province |
Cutting 441.64 of land in Prey Kaheach village of Krang Deuwy commune in Phnom Sroch district of Kampong Speu province: 224.89 ha from 2002 Forest Cover, and 216.75 ha from ELC of Grands Timber Ltd; Reclassifying 416.19 ha as state private land for granting donation of ownership to 210 families; and Reserving 25.45 ha as state public land.  |