Sub-decree no. 227 on the reclassification of 1215 hectares 71 ares and 3 centiares from state public land to state private land for collective ownership to the Tumpoun indigenous community in Samot Leu village, Seda commune, Lumphat district, Ratanakiri province, and granting ownership rights to the land parcel
This sub-decree focuses on the reclassification of 1215 hectares 71 ares and 3 centiares from state public land to state private land for collective ownership to the Tumpoun indigenous community in Samot Leu village, Seda commune, Lumphat district, Ratanakiri province, and granting ownership rights to the land parcel through the Project UTM Zone 48N Datum WGS 1984 coordinate system, as shown in the appendix to this sub-decree.
| Last updated | January 22, 2026 |
| Created | January 22, 2026 |
| Name | Sub-decree no. 227 on the reclassification of 1215 hectares 71 ares and 3 centiares from state public land to state private land for collective ownership to the Tumpoun indigenous community in Samot Leu village, Seda commune, Lumphat district, Ratanakiri province, and granting ownership rights to the land parcel |
This sub-decree focuses on the reclassification of 1215 hectares 71 ares and 3 centiares from state public land to state private land for collective ownership to the Tumpoun indigenous community in Samot Leu village, Seda commune, Lumphat district, Ratanakiri province, and granting ownership rights to the land parcel through the Project UTM Zone 48N Datum WGS 1984 coordinate system, as shown in the appendix to this sub-decree. |