Last updated November 14, 2025
Name Sub-decree no. 155 on the reclassification of an area of ​​1,079 hectares, 95 ares and 11 centi-ares from state public land to state private land for collective ownership to the Kreung indigenous community in Thuoy Tum village, Cha Ung commune, Ou Chum district, Ratanakiri province, and granting ownership rights to the land parcel.
This sub-decree shows the reclassification of an area of ​​1,079 hectares, 95 acres and 11 centners from public state land to private state land for donation as collective ownership to the Kreung indigenous community in Thuoy Tum village, Cha Ung commune, O Chum district, Ratanakiri province.