Name Sub-decree no. 154 on the reclassification of sustainable use areas on 649 hectares in Phnom Oral wildlife sanctuary, Kdol Saen Chey and Chieb commune, Tuek Phos district, Kampong Chhnang province​ to state public property to state private property
This sub-decree aims to define of sustainable use areas on 649 hectares in Phnom Oral wildlife sanctuary, Kdol Saen Chey and Chieb commune, Tuek Phos district, Kampong Chhnang province​ to state public property to state private property to One Fraternity Co., Ltd.