Sub-decree no. 144 on the reclassification of a land area of 258,188 square meters located in Toul Makak village, Sangkat Rolap, Pursat city, Pursat province from state public property to state private property
This sub-decree is made to reclassify a land area of 258,188 (two hundred and fifty-eight thousand one hundred and eighty-eight) square meters located in Toul Makak village, Rolap commune, Pursat city, Pursat province, with land title number 2385, real estate owner identification certificate number 15050603-2385 dated March 15, 2025, of the Department of Land Management, Urban Planning, Construction and Cadastre of Pursat province, from state public property to state private property for lease.
| Name | Sub-decree no. 144 on the reclassification of a land area of 258,188 square meters located in Toul Makak village, Sangkat Rolap, Pursat city, Pursat province from state public property to state private property |
This sub-decree is made to reclassify a land area of 258,188 (two hundred and fifty-eight thousand one hundred and eighty-eight) square meters located in Toul Makak village, Rolap commune, Pursat city, Pursat province, with land title number 2385, real estate owner identification certificate number 15050603-2385 dated March 15, 2025, of the Department of Land Management, Urban Planning, Construction and Cadastre of Pursat province, from state public property to state private property for lease. |