Sub-decree no. 105 on the readjustment of the land area of 6385 hectares from zone III to integrate into zone II of Tonle Sap lake area in Kampong Thom province and grant ownership to citizens
This sub-decree aims to readjust the land area of 6385 hectares from zone III, pursuant to sub-decree no. 197, dated August 29th, 2011 to integrate into Zone II of Tonle Sap lake area in Kampong Thom province and grant ownership to citizens
Last updated | October 28, 2022 |
Created | October 28, 2022 |
Name | Sub-decree no. 105 on the readjustment of the land area of 6385 hectares from zone III to integrate into zone II of Tonle Sap lake area in Kampong Thom province and grant ownership to citizens |
This sub-decree aims to readjust the land area of 6385 hectares from zone III, pursuant to sub-decree no. 197, dated August 29th, 2011 to integrate into Zone II of Tonle Sap lake area in Kampong Thom province and grant ownership to citizens |