This summary information provided company profile which it register as private limited company under 99 years term of business operation. The head office # 1, Group 47, Street.240, Sangkat Chey Chumneas, Khan Daun Penh, Phnom Penh, Cambodia. And representative office address was # 62/2 Moo 3, Road Suksawad 70/21, Bangkru Phrapradaeng district, Samut Prakarn province, Thailand. The main business activities were general trade, import & export, tourism, transportation, construction, agriculture, industry, factory and handicraft. The registered capital at the ministry was 20,000,000 divided into 1,000 shared at 20,000 per share. The company run by Mr. chairman Wiphon Chinpattanakun, a Thai businessman.
| Last updated | May 5, 2016 |
| Created | May 5, 2016 |
| Name | Business registration: Cambodia Metal Work Co, Ltd |
This summary information provided company profile which it register as private limited company under 99 years term of business operation. The head office # 1, Group 47, Street.240, Sangkat Chey Chumneas, Khan Daun Penh, Phnom Penh, Cambodia. And representative office address was # 62/2 Moo 3, Road Suksawad 70/21, Bangkru Phrapradaeng district, Samut Prakarn province, Thailand. The main business activities were general trade, import & export, tourism, transportation, construction, agriculture, industry, factory and handicraft. The registered capital at the ministry was 20,000,000 divided into 1,000 shared at 20,000 per share. The company run by Mr. chairman Wiphon Chinpattanakun, a Thai businessman. |