Notification of Ministry of Health on the positive case COVID-19 on a 65-year-old British woman passenger on a Viking Cruise Journey in Kampong Cham, Cambodia
On March 10, 2020 at 16:30 pm, the Institut Pasteur du Cambodge stated that a 65 years old British woman was positive for COVID-19.
| Name | Notification of Ministry of Health on the positive case COVID-19 on a 65-year-old British woman passenger on a Viking Cruise Journey in Kampong Cham, Cambodia |
On March 10, 2020 at 16:30 pm, the Institut Pasteur du Cambodge stated that a 65 years old British woman was positive for COVID-19.  |