Webpage capture on the news article of staff of ex-hotel used for coronavirus quarantine protest for pay
Webpage capture on the news article of the workers protested in front of the Labor Ministry, and submitted a petition asking the Ministry to help them secure the unpaid benefits due to 152 employees, in line with a February 20 Arbitration Council ruling. The outcome was that a deputy secretary-general of the Labor Ministry's Committee for the Resolution of Strikes said the Ministry would find a resolution.
Name | Webpage capture on the news article of staff of ex-hotel used for coronavirus quarantine protest for pay |
Webpage capture on the news article of the workers protested in front of the Labor Ministry, and submitted a petition asking the Ministry to help them secure the unpaid benefits due to 152 employees, in line with a February 20 Arbitration Council ruling. The outcome was that a deputy secretary-general of the Labor Ministry's Committee for the Resolution of Strikes said the Ministry would find a resolution. |