Rattanakiri Consultancy Company, a Private Limited company, registration at the Department of Business Registration, Ministry of Commerce. This business registration granted business registration number: Co.4549E/2008 dated on February 01, 2008 to operate the business for 99 years term. The head office in Phnom Penh located at #3E, Street108, Sangkat Sraas Chork, Khan Daun Penh, Phnom Penh. The main business focused on general trade, import and import activities. The official registered capital was 4,000,000 Riel spited into 1,000 share with 4,000 Riel per share; meanwhile, the company increased capital to 20,000,000 Riel. On December 22, 2008, Mrs. Cullen Norath resigned from the company. Besides, the company changed its form from a Private Limited company to a Single Member Private Limited company; and their official address at #1, Street 528/608, Sangkat Boeung Kok, Khan Toul Kork, Phnom Penh. This company run by Mr. Narathorn Praphai as a chairman, a Thai businessman, residing in Thailand at #.27/83, Moo 4, Cheang Wattana Road, Bang Talat, Pakret, Nonthaburi 11120, Thailand.
Last updated | May 5, 2016 |
Created | May 5, 2016 |
Name | Business registration: Ratanakiri Consultancy Pte Ltd |
Rattanakiri Consultancy Company, a Private Limited company, registration at the Department of Business Registration, Ministry of Commerce. This business registration granted business registration number: Co.4549E/2008 dated on February 01, 2008 to operate the business for 99 years term. The head office in Phnom Penh located at #3E, Street108, Sangkat Sraas Chork, Khan Daun Penh, Phnom Penh. The main business focused on general trade, import and import activities. The official registered capital was 4,000,000 Riel spited into 1,000 share with 4,000 Riel per share; meanwhile, the company increased capital to 20,000,000 Riel. On December 22, 2008, Mrs. Cullen Norath resigned from the company. Besides, the company changed its form from a Private Limited company to a Single Member Private Limited company; and their official address at #1, Street 528/608, Sangkat Boeung Kok, Khan Toul Kork, Phnom Penh. This company run by Mr. Narathorn Praphai as a chairman, a Thai businessman, residing in Thailand at #.27/83, Moo 4, Cheang Wattana Road, Bang Talat, Pakret, Nonthaburi 11120, Thailand. |