Land title of the Tumpoun indigenous communal land for land parcel number 029
The Ratanakiri Provincial Administration, through the Provincial Department of Land Management, Urban Planning, Construction and Cadastral, registered the Tumpoun indigenous communal land for land parcel number 029, covering an area of 2.6797 hectares, located in Pa Or village, Lung Khung commune, Bar Kaev district, Ratanakiri province.
| Name | Land title of the Tumpoun indigenous communal land for land parcel number 029 |
The Ratanakiri Provincial Administration, through the Provincial Department of Land Management, Urban Planning, Construction and Cadastral, registered the Tumpoun indigenous communal land for land parcel number 029, covering an area of 2.6797 hectares, located in Pa Or village, Lung Khung commune, Bar Kaev district, Ratanakiri province. It should be noted that the Tumpoun indigenous communal land is registered as collective ownership in accordance with cadastral techniques and the Land Law by the Ministry of Land Management, Urban Planning and Construction, and is held by the representative of the Tumpoun indigenous community in Pa Or village, Lung Khung commune, Bar Kaev district. |