Preliminary Inputs from the Cooperation Committee for Cambodia (CCC) on The Voluntary National Review (VNR) Cambodia 2019 on Goal 16 and Goal 17 of the Cambodia Sustainable Development Goals (CSDGs) “Empowering People and Ensuring Inclusiveness and Equality
This document is the key inputs from CCC on Goal 16 and Goal 17 of the Sustainable Development Goals (SDGs) for the Voluntary National Review (VNR) report submitting to the Ministry of Planning on 20 February 2019. CCC has some inputs on Target 16.3, 16.5, 16.6, 16.7, 16.10, and 16.b of Goal 16, and Target 17.1, 17.18. and 17.19 of Goal 17.
Last updated | March 14, 2019 |
Created | March 14, 2019 |
Name | Preliminary Inputs from the Cooperation Committee for Cambodia (CCC) on The Voluntary National Review (VNR) Cambodia 2019 on Goal 16 and Goal 17 of the Cambodia Sustainable Development Goals (CSDGs) “Empowering People and Ensuring Inclusiveness and Equality |
This document is the key inputs from CCC on Goal 16 and Goal 17 of the Sustainable Development Goals (SDGs) for the Voluntary National Review (VNR) report submitting to the Ministry of Planning on 20 February 2019. CCC has some inputs on Target 16.3, 16.5, 16.6, 16.7, 16.10, and 16.b of Goal 16, and Target 17.1, 17.18. and 17.19 of Goal 17. |