Sub-Decree on the Classification of State Permanent Forest Reserve Land and the Granting of Economic Land Concessions to Private Companies for Agro-Industrial Investments in Battambang Province
This sub-decree categorized land for transfer for development purposes of the 5,200 hectares of the permanent forest reserve in Samlot district, Battambang province.
Name | Sub-Decree on the Classification of State Permanent Forest Reserve Land and the Granting of Economic Land Concessions to Private Companies for Agro-Industrial Investments in Battambang Province |
This sub-decree categorized land for transfer for development purposes of the 5,200 hectares of the permanent forest reserve in Samlot district, Battambang province. |