Name Sub-Decree on Cutting 4,079.5267 hectares of land in Bar Keo and Lumphat districts of Ratanakiri province, in that cutting from economic land concession of Jing Zhong Ri, from economic land concession of Mkot Pich Development Agro-Industry and reclassifying as state private land, and from economic land concession of Eleve BM Joint Stock, from economic land concession of CRD, and from economic land concession of Veasna Investment for granting donation to 714 families and reserving a portion of the land for the need of population growth and physical infrastructure and granting ownership to land parcels
Cutting 4,079.5267 hectares of land in Bar Keo and Lumphat districts of Ratanakiri province: (1) 147.7342 hectares from economic land concession of Jing Zhong Ri, (2) 32.7790 hectares from economic land concession of Mkot Pich Development Agro-Industry and reclassifying 180.5132 hectares as state private land, (3) 2,227.7428 hectares from economic land concession of Eleve BM Joint Stock, (4) 751.6643 hectares from economic land concession of CRD, and (5) 919.6064 hectares from economic land concession of Veasna Investment for granting donation of 3,624.2075 hectares to 714 families and reserving 455.3192 hectares for the need of population growth and physical infrastructure of the communities; and granting ownership to 972 land parcels.