Sub-decree no. 84 on the reclassification of public public property to state private property in geographical areas of Sangkat Karchanh and Sangkat Laban Siek, Banlung city, Rattanakiri province
This sub-decree aims to cut an area of 225 hectares, 35 acres, and 40 centimeters in Phum 1, Phum 2, Phum 3, and Phum 4, Sangkat Kachanh and O'Romiet Village, Sangkat La Ban Siek, Banlung City, Ratanakkiri Province from the plantation. The Laban Siek rubber was consolidated from state public property to state private property and given to 1,249 families.
| Name | Sub-decree no. 84 on the reclassification of public public property to state private property in geographical areas of Sangkat Karchanh and Sangkat Laban Siek, Banlung city, Rattanakiri province |
This sub-decree aims to cut an area of 225 hectares, 35 acres, and 40 centimeters in Phum 1, Phum 2, Phum 3, and Phum 4, Sangkat Kachanh and O'Romiet Village, Sangkat La Ban Siek, Banlung City, Ratanakkiri Province from the plantation. The Laban Siek rubber was consolidated from state public property to state private property and given to 1,249 families.  |