Sub-Decree No 66 on the land reclassification from state public property to state private property in Sen Monorom Commune, Oreang Ou District, Mondulkiri Province
This sub-decree aims to reclassify land of 2, 913 hectares 48 acres 87 centi-acres from state public property to state private property in Sen Monorom commune, Oreang Ou district, Mondulkiri province through project coordinate of UTM Zone 48N Datum WGS 1984 and grant ownership to 147 families.
Last updated | July 25, 2022 |
Created | July 25, 2022 |
Name | Sub-Decree No 66 on the land reclassification from state public property to state private property in Sen Monorom Commune, Oreang Ou District, Mondulkiri Province |
This sub-decree aims to reclassify land of 2, 913 hectares 48 acres 87 centi-acres from state public property to state private property in Sen Monorom commune, Oreang Ou district, Mondulkiri province through project coordinate of UTM Zone 48N Datum WGS 1984 and grant ownership to 147 families. |