Sub-decree no. 64 on the cutting land of 60000 square meters, located in Krapeu village, Ballangk commune, Prasat Bakong district, Siemreap province from the forest cover 2002 to reclassify as state private land and grant ownership to national police school, region 4
This sub-decree aims to cut the land of 60000 square meters, located in Krapeu village, Ballangk commune, Prasat Bakong district, Siemreap province from the forest cover 2002 to reclassify as state private land and grant ownership to national police school, region 4.
| Created | September 7, 2023 |
| Name | Sub-decree no. 64 on the cutting land of 60000 square meters, located in Krapeu village, Ballangk commune, Prasat Bakong district, Siemreap province from the forest cover 2002 to reclassify as state private land and grant ownership to national police school, region 4 |
This sub-decree aims to cut the land of 60000 square meters, located in Krapeu village, Ballangk commune, Prasat Bakong district, Siemreap province from the forest cover 2002 to reclassify as state private land and grant ownership to national police school, region 4.  |