Sub-Decree No. 46 on defining the coordinate number of the Tonle Bati Lake to keep as the state public property and reclassifying from state public property to state private property on the land located in Bati District, Takeo Province and Kandal Steung District, Kandal Province
This Sub-Decree aims to define the coordinate number of the Tonle Bati Lake to keep as the state public property and reclassify from state public property to state private property on the land located in Bati District, Takeo Province and Kandal Steung District, Kandal Province.
Last updated | June 29, 2022 |
Created | June 29, 2022 |
Name | Sub-Decree No. 46 on defining the coordinate number of the Tonle Bati Lake to keep as the state public property and reclassifying from state public property to state private property on the land located in Bati District, Takeo Province and Kandal Steung District, Kandal Province |
This Sub-Decree aims to define the coordinate number of the Tonle Bati Lake to keep as the state public property and reclassify from state public property to state private property on the land located in Bati District, Takeo Province and Kandal Steung District, Kandal Province. |