| Last updated | February 12, 2024 |
| Name | Sub-decree no. 332 on the cutting of land of 845 hectares 11 ares from the forest extension and rehabilitation station, and reclassifying from state public land to state private land for the implementation of social land concession programs for poor landless people located in Kbal Damrei commune, Ou Krieng Saenchey district, Kratie province |
This sub-decree shows the cutting of 845 hectares and 11 acres of land from Kbal Damrei forest extension and rehabilitation station and reclassification from state public land to state private land for the implementation of social land concession programs for poor landless people under the Land Allocation for Social and Economic Development Project Phase III (LASED III) located in Kbal Damrei commune, Ou Krieng Saenchey district, Kratie province, by the coordinate system Project UTM Zone 48N Datum WGS 1984, as shown in the map showing the location of the land in annex to this sub-decree. |