Sub-decree no. 242 on the determination of sustainable use of land 29 (twenty-nine) hectares in Kep national park, Sangkat Prey Thum, Kep City, Kep province, and the reclassification of state public property to state private property
This sub-decree determine the sustainable use of land 29 (Twenty-Nine) hectares in Kep national park, Sangkat Prey Thum, Kep City, Kep province and the attached annex to this sub-decree to provide one more company to continue to complete the procedures with the relevant ministries, institutions and units in accordance with the legal documents in force.
| Last updated | April 25, 2023 |
| Created | April 25, 2023 |
| Name | Sub-decree no. 242 on the determination of sustainable use of land 29 (twenty-nine) hectares in Kep national park, Sangkat Prey Thum, Kep City, Kep province, and the reclassification of state public property to state private property |
This sub-decree determine the sustainable use of land 29 (Twenty-Nine) hectares in Kep national park, Sangkat Prey Thum, Kep City, Kep province and the attached annex to this sub-decree to provide one more company to continue to complete the procedures with the relevant ministries, institutions and units in accordance with the legal documents in force.  |