Sub-decree no. 233 on the reclassification of land from state public property to state private property
This sub-decree shows the classification of private property of land of 426.85 hectares located in Haong Samnam commune, Aoral district, Kampong Speu Province, from state public land to state private land to develop agro-industrial mixed crops in the form of economic land concessions, such as state land location plans and regulations of the state land registration boundary, recognized by the Director of the Department of Land Management, Urban Planning, Construction, and Cadaster Kampong Speu province dated October 17, 2017.
Last updated | December 7, 2023 |
Created | December 7, 2023 |
Name | Sub-decree no. 233 on the reclassification of land from state public property to state private property |
This sub-decree shows the classification of private property of land of 426.85 hectares located in Haong Samnam commune, Aoral district, Kampong Speu Province, from state public land to state private land to develop agro-industrial mixed crops in the form of economic land concessions, such as state land location plans and regulations of the state land registration boundary, recognized by the Director of the Department of Land Management, Urban Planning, Construction, and Cadaster Kampong Speu province dated October 17, 2017. |