Sub-decree no. 212 on the reclassification of land 302 hectares 58 ares and 68 centiares from state public land to state private land for granting collective ownership to a Phnnong indigenous community locate in Srae Chhuk village, Roluos Mean Chey commune, Sambour district, Kratie province and ownership on land parcel
This sub-decree shows the reclassification of land of 302 hectares, 58 ares and 68 centiares from state public land to state private land for granting collective ownership to a Phnnong indigenous community located in Srae Chhuk village, Roluos Mean Chey commune, Sambour district, Kratie province, by the coordinate system UTM Zone 48N Datum WGS 1984, as well as maps and tables attached to this sub-decree.
| Last updated | December 1, 2023 |
| Created | December 1, 2023 |
| Name | Sub-decree no. 212 on the reclassification of land 302 hectares 58 ares and 68 centiares from state public land to state private land for granting collective ownership to a Phnnong indigenous community locate in Srae Chhuk village, Roluos Mean Chey commune, Sambour district, Kratie province and ownership on land parcel |
This sub-decree shows the reclassification of land of 302 hectares, 58 ares and 68 centiares from state public land to state private land for granting collective ownership to a Phnnong indigenous community located in Srae Chhuk village, Roluos Mean Chey commune, Sambour district, Kratie province, by the coordinate system UTM Zone 48N Datum WGS 1984, as well as maps and tables attached to this sub-decree.  |