Sub-decree no. 209 on the land cutting of 71 hectares, 10 ares, and 38 centiares located in Prey Nob district, Preah Sihanouk province, from the forest cover in 2002 to be reclassified as state private land and provided to citizens
This sub-decree shows the land cutting of 71 hectares, 10 ares, and 38 ares located in Kokir village, Bet Trang commune, Prey Nob district, and Preah Sihanouk province by the coordinate system UTM Zone 48N Datum WGS 1984, as well as maps and tables attached to this sub-decree from the forest cover in 2002 reclassified as state private land and granting the ownership to Ratanak Sambath.
Last updated | November 30, 2023 |
Created | November 30, 2023 |
Name | Sub-decree no. 209 on the land cutting of 71 hectares, 10 ares, and 38 centiares located in Prey Nob district, Preah Sihanouk province, from the forest cover in 2002 to be reclassified as state private land and provided to citizens |
This sub-decree shows the land cutting of 71 hectares, 10 ares, and 38 ares located in Kokir village, Bet Trang commune, Prey Nob district, and Preah Sihanouk province by the coordinate system UTM Zone 48N Datum WGS 1984, as well as maps and tables attached to this sub-decree from the forest cover in 2002 reclassified as state private land and granting the ownership to Ratanak Sambath. |