Sub-decree No. 20 on land reclassification of 56 hectares 00 ares 66 centi-ares in Sangkat Kbal Koh, Khan Chbar Ampov, Phnom Penh, from state public property to state private property
This sub-decree aims to reclassify the land of 56 hectares 00 ares 66 centi-ares in Sangkat Kbal Koh, Khan Chbar Ampov, Phnom Penh, from state public property to state private property and grant ownership to Phnom Penh Capital Administration.
Last updated | May 27, 2022 |
Created | May 27, 2022 |
Name | Sub-decree No. 20 on land reclassification of 56 hectares 00 ares 66 centi-ares in Sangkat Kbal Koh, Khan Chbar Ampov, Phnom Penh, from state public property to state private property |
This sub-decree aims to reclassify the land of 56 hectares 00 ares 66 centi-ares in Sangkat Kbal Koh, Khan Chbar Ampov, Phnom Penh, from state public property to state private property and grant ownership to Phnom Penh Capital Administration. |