Sub-Decree No. 191 on the reclassification of 1,154 (one thousand one hundred and fifty-four hectares) of land located in Botum Sakor National Park, Ta Nuon Commune, Botum Sakor District, Koh Kong Province to state private land
Sub-Decree No. 191 aims to reclassify 1,154 (one thousand one hundred and fifty-four hectares) of land located in Botum Sakor National Park, Ta Nuon Commune, Botum Sakor District, Koh Kong Province to state private land for dealing with citizen who were affected by the Union Development Group Co., Ltd. and prepare for the implementation of social land concession programs.
Name | Sub-Decree No. 191 on the reclassification of 1,154 (one thousand one hundred and fifty-four hectares) of land located in Botum Sakor National Park, Ta Nuon Commune, Botum Sakor District, Koh Kong Province to state private land |
Sub-Decree No. 191 aims to reclassify 1,154 (one thousand one hundred and fifty-four hectares) of land located in Botum Sakor National Park, Ta Nuon Commune, Botum Sakor District, Koh Kong Province to state private land for dealing with citizen who were affected by the Union Development Group Co., Ltd. and prepare for the implementation of social land concession programs. |