Sub-Decree No. 19 on cutting land of 236 hectares 04 ares and 30 centi-ares in Samrong Commune, Prey Nup District, Preah Sihanouk Province from the forest cover 2002 reclassifying as state private land and grant ownership to the citizens
This sub-decree aims to cut the land of 236 hectares 04 ares and 30 centi-ares in Samrong Commune, Prey Nup District, Preah Sihanouk Province from the forest cover 2002 reclassifying as state private land and grant ownership to the citizens.
Name | Sub-Decree No. 19 on cutting land of 236 hectares 04 ares and 30 centi-ares in Samrong Commune, Prey Nup District, Preah Sihanouk Province from the forest cover 2002 reclassifying as state private land and grant ownership to the citizens |
This sub-decree aims to cut the land of 236 hectares 04 ares and 30 centi-ares in Samrong Commune, Prey Nup District, Preah Sihanouk Province from the forest cover 2002 reclassifying as state private land and grant ownership to the citizens. |