Sub-decree No. 186 on the cutting of 368 hectares of land in Phnom Sruoch district, Kampong Speu province from the forest cover in 2002 and reclassification of state private land
368 hectares of land in Sre Chrov village, Taing Samrong commune and Trapeang Prey village, Kraing Divay commune, Phnom Sruoch district, Kampong Speu province were cut from forest cover in 2002 and reclassified as state private land. Granted the right to own 368 hectares of land in Sre Chrov village, Taing Samrong commune and Trapeang Prey village, Kraing Divay commune, Phnom Sruoch district, Kampong Speu province to Ly Yong Phat, who actually occupied it.
| Last updated | February 23, 2021 |
| Created | February 23, 2021 |
| Name | Sub-decree No. 186 on the cutting of 368 hectares of land in Phnom Sruoch district, Kampong Speu province from the forest cover in 2002 and reclassification of state private land |
368 hectares of land in Sre Chrov village, Taing Samrong commune and Trapeang Prey village, Kraing Divay commune, Phnom Sruoch district, Kampong Speu province were cut from forest cover in 2002 and reclassified as state private land. Granted the right to own 368 hectares of land in Sre Chrov village, Taing Samrong commune and Trapeang Prey village, Kraing Divay commune, Phnom Sruoch district, Kampong Speu province to Ly Yong Phat, who actually occupied it. |