This sub-decree defines the area of sustainable use as the reclassification of state private land and registration to the Ministry of Environment, which is the authority to occupy 100 (one hundred) hectares of state land in Preah Sihanouk national park "Ream" in Ream commune, Prey Nob district, Preah Sihanouk province.
| Name | Sub-decree No 184 on the designation of sustainable use areas and reclassification of 100 hectares of state private land in Preah Sihanouk national park "Ream" in Ream commune, Prey Nob district, Preah Sihanouk province |
This sub-decree defines the area of sustainable use as the reclassification of state private land and registration to the Ministry of Environment, which is the authority to occupy 100 (one hundred) hectares of state land in Preah Sihanouk national park "Ream" in Ream commune, Prey Nob district, Preah Sihanouk province. |