Sub-Decree No. 183 on land reclassification of 8,631 (eight thousand six hundred and thirty-one) hectares in Botum Sakor National Park, Ta Nuon Commune, Botum Sakor District, Koh Kong Province, is a state private property to grant ownership to Royal Group Co., Ltd to establish and develop special economic zones
Sub-Decree No. 183 on land reclassification of 8,631 (eight thousand six hundred and thirty-one) hectares in Botum Sakor National Park, Ta Nuon Commune, Botum Sakor District, Koh Kong Province, is a state private property to grant ownership to Royal Group Co., Ltd to establish and develop special economic zones, which attached maps and coordinate in Letter No. 1054 dated 05 July 2021 of the Ministry of Environment as an appendix.
Name | Sub-Decree No. 183 on land reclassification of 8,631 (eight thousand six hundred and thirty-one) hectares in Botum Sakor National Park, Ta Nuon Commune, Botum Sakor District, Koh Kong Province, is a state private property to grant ownership to Royal Group Co., Ltd to establish and develop special economic zones |
Sub-Decree No. 183 on land reclassification of 8,631 (eight thousand six hundred and thirty-one) hectares in Botum Sakor National Park, Ta Nuon Commune, Botum Sakor District, Koh Kong Province, is a state private property to grant ownership to Royal Group Co., Ltd to establish and develop special economic zones, which attached maps and coordinate in Letter No. 1054 dated 05 July 2021 of the Ministry of Environment as an appendix. |