Sub-Decree No. 180 on the Amendment of Article 1 of Sub-Decree 141 dated 14 August 2021 by the Royal Government
Sub-Decree No. 180 on the Amendment of Article 1 of Sub-Decree 141 dated August 14, 2021, by the Royal Government, shall be the abolition of Sub-Decree No. 139 dated August 12, 2021, on land reclassification of 116,150 square meters from forest cover 2002 is located in Koki Village, Bit Trang Commune, Prey Nob District, Preah Sihanouk Province to reclassify as state private property and grant ownership to Mrs. Seng Keang.
Name | Sub-Decree No. 180 on the Amendment of Article 1 of Sub-Decree 141 dated 14 August 2021 by the Royal Government |
Sub-Decree No. 180 on the Amendment of Article 1 of Sub-Decree 141 dated August 14, 2021, by the Royal Government, shall be the abolition of Sub-Decree No. 139 dated August 12, 2021, on land reclassification of 116,150 square meters from forest cover 2002 is located in Koki Village, Bit Trang Commune, Prey Nob District, Preah Sihanouk Province to reclassify as state private property and grant ownership to Mrs. Seng Keang. |