Sub-decree no. 168 on Boeung Ta Mok reformation (Boeung Kob Srov) in Phnom Penh issued that referring to the sub-decree no. 20 dated 03 February 2016 on the Boeung Ta Mok with a total area of 3,239.7 hectares of the state public property in Phnom Penh, reclassifying from the state public property to the state private property. Its sub-decree granted ownership to 84028 square meters of the Boeung Ta Mok at Sangkat Kork Roka, Khan Praek Pnov, Phnom Penh city.
Name | Sub-decree no. 168 on Boeung Ta Mok reformation (Boeung Kob Srov) in Phnom Penh |
Sub-decree no. 168 on Boeung Ta Mok reformation (Boeung Kob Srov) in Phnom Penh issued that referring to the sub-decree no. 20 dated 03 February 2016 on the Boeung Ta Mok with a total area of 3,239.7 hectares of the state public property in Phnom Penh, reclassifying from the state public property to the state private property. Its sub-decree granted ownership to 84028 square meters of the Boeung Ta Mok at Sangkat Kork Roka, Khan Praek Pnov, Phnom Penh city. |