Sub-decree No. 15 on establishment of Roneam Daun Sam Protected Landscape
Roneam Daun Sam Protected Landscape is established with 1423 hectares of land in Malai district of Banteay Meanchey province. Previously, Roneam Daun Sam Protected Landscape with 39 961 hectares of land was revoked according to Royal decree No. 15 on February 2018.
| Name | Sub-decree No. 15 on establishment of Roneam Daun Sam Protected Landscape |
Roneam Daun Sam Protected Landscape is established with 1423 hectares of land in Malai district of Banteay Meanchey province. Previously, Roneam Daun Sam Protected Landscape with 39 961 hectares of land was revoked according to Royal decree No. 15 on February 2018.  |