Sub-decree no. 130 on land reclassification of 964 hectares and 96 Ares in Ta Ni village, Run Ta Aek commune, Banteay Srei district, Siem Reap province
This sub-decree shows the reclassification with an area of 964 hectares, and 96 ares in Ta Ni village, Run Ta Aek commune, Banteay Srei district, Siem Reap province by the coordinate system Project UTM Zone 48N Datum WGS 1984, as well as maps and tables attached to this sub-decree as state private land and register with the APSARA Authority for offering to people who meet the conditions and voluntarily leave the Angkor resort area and for the preparation of infrastructure to support local development.
| Name | Sub-decree no. 130 on land reclassification of 964 hectares and 96 Ares in Ta Ni village, Run Ta Aek commune, Banteay Srei district, Siem Reap province |
This sub-decree shows the reclassification with an area of 964 hectares, and 96 ares in Ta Ni village, Run Ta Aek commune, Banteay Srei district, Siem Reap province by the coordinate system Project UTM Zone 48N Datum WGS 1984, as well as maps and tables attached to this sub-decree as state private land and register with the APSARA Authority for offering to people who meet the conditions and voluntarily leave the Angkor resort area and for the preparation of infrastructure to support local development. |