Notification No.012 on the suspension of 2020 Khmer New Year Holiday
The notification aims to notify all director of Entrepreneurship and employee of the suspension of 2020 Khmer New Year holiday and to prevent the spread of COVID-19. The cancelled five-day holidays will be compensated by the Royal Government of Cambodia at a reasonable time.
| Last updated | April 7, 2020 |
| Created | April 7, 2020 |
| Name | Notification No.012 on the suspension of 2020 Khmer New Year Holiday |
The notification aims to notify all director of Entrepreneurship and employee of the suspension of 2020 Khmer New Year holiday and to prevent the spread of COVID-19. The cancelled five-day holidays will be compensated by the Royal Government of Cambodia at a reasonable time.  |