None: cambodia-organization អាជ្ញាប័ណ្ណ: CC-BY-NC-ND-4.0
របាការណ៍នេះបរិយាយពីបរិយាកាសនយោបាយ និងការត្រៀមរៀបចំខាងបច្ចេកទេស សម្រាប់ការបោះឆ្នោតជ្រើសតាំងតំណាងរាស្រ្ត នៅថ្ងៃទី២៦ ខែកក្កដា ឆ្នាំ១៩៩៨ នៅប្រទេសកម្ពុជា។ បន្ថែមពីនេះ របាយការណ៍សិក្សា...
• កំណែទម្រង់ការបោះឆ្នោតនៅកម្ពុជា
របាយការណ៍ពិគ្រោះកម្មវិធីនេះ គឺជាលទ្ធផលនៃការសិក្សាលើឯកសារបោះឆ្នោត និងក្របខណ្ឌច្បាប់ និងការពិគ្រោះយោបល់ស៊ីជម្រៅ និងសម្ភាសជាមួយតំណាងភាគីពាក់ព័ន្ធប្រមាណជា ១៥០នាក់ ដែលមកពីពហុវិស័យពាក...
• ប្រវត្តិសង្ខេបតំណាងរាស្រ្ត នីតិកាលទី៤ ២០០៨-២០១៣
សៀវភៅប្រវត្តិសង្ខេបតំណាងរាស្រ្តនេះ ត្រូវបានបោះពុម្ពផ្សាយក្រោមកម្មវិធីឃ្លាំមើលសភា និងតំណាងរាស្រ្ត របស់គណៈកម្មាធិការខុមហ្រ្វែល សម្រាប់ផ្តល់ព័ត៌មានចាំបាច់ស្តីពីការរៀបចំ មុខងារ និង ...
• ប្រវត្តិសង្ខេបតំណាងរាស្រ្ត នីតិកាលទី៥ ២០១៣-២០១៨
• របាយការណ៍ស្តីពីកិច្ចសន្ទនាមណ្ឌលបោះឆ្នោតនៅកម្ពុជា (ឆ្នាំ២០០៩)
កិច្ចសន្ទនាមណ្ឌលបោះឆ្នោត គឺស្រដៀងគ្នាទៅនឹងកិច្ចសន្ទនាក្នុងកិច្ចប្រជំុរបស់សាលាក្រុង ហើយសាធារណជនទូទៅត្រូវបានស្វាគមន៍ឲ្យចូលរួម។ ក្រោមការសម្របសម្រួលដោយបុគ្គលិកមានបទពិសោធន៍របស់វិទ្យា...
• របាយការណ៍អង្គការអានហ្វ្រែល៖ ការបោះឆ្នោតជ្រើសរើសក្រុមប្រឹក្សាឃំុសង្កាត់ឆ្នាំ២០០២
របាយការណ៍ គឺជាលទ្ធផលនៃបេសកកម្មរបស់បណ្តាញអាស៊ីសម្រាប់ការបោះឆ្នោតដោយសេរី (អានហ្វ្រែល) អង្កេតការបោះឆ្នោតជ្រើសរើសក្រុមប្រឹក្សាឃំុសង្កាត់នៅប្រទេសកម្ពុជា ចាប់ពីថ្ងៃទី២៥ ខែធ្នូ ដល់ ថ្ង...
• ការពិនិត្យលើគណបក្សនយោបាយនៅកម្ពុជា
ឯកសារនេះ​ រួមមានទាំងរបាយការណ៍លើគណបក្សនយោបាយសំខាន់ៗចំនួនបី (គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា គណបក្សហ៊្វុនស៊ិនបុិច និងគណបក្សសេរីនិយមព្រះពុទ្ធសាសនា) និង បញ្ជីកម្មវិធីឆ្នាំ១៩៩៤ របស់វិទ្យាស្ថានជ...
• របាយការណ៍ស្តីពីកិច្ចសន្ទនាមណ្ឌលបោះឆ្នោតនៅកម្ពុជា (ឆ្នាំ២០១៣)
• ប្រវត្តិសង្ខេបតំណាងរាស្រ្ត នីតិកាលទី៣ (២០០៣-២០០៨)
• របាយការណ៍ស្តីពីកិច្ចសន្ទនាមណ្ឌលបោះឆ្នោតនៅកម្ពុជា (ឆ្នាំ២០១២)
• ការបោះឆ្នោតជ្រើសរើសក្រុមប្រឹក្សាឃំុសង្កាត់ឆ្នាំ២០០២
កាលពីថ្ងៃទី៣ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០០២ ប្រទេសកម្ពុជាបានរៀបចំឲ្យមានការបោះឆ្នោត សម្រាប់ ១,៦២១ ឃំុ សង្កាត់ នៅទូទាំងប្រទេស។ ដោយសារតែជាការបោះឆ្នោតនៅថ្នាក់មូលដ្ឋានលើកដំបូងគេ ចាប់តាំងពីផែនការ...
• របាយការណ៍ស្តីពីកិច្ចសន្ទនាមណ្ឌលបោះឆ្នោតនៅកម្ពុជា (ឆ្នាំ២០១០)
• របាយការណ៍ស្តីពីកិច្ចសន្ទនាមណ្ឌលបោះឆ្នោតនៅកម្ពុជា (ឆ្នាំ២០១១)