• គម្របព្រៃឈើក្នុងប្រទេសកម្ពុជា (២០១៥​-​២០២២)
សំណុំ​ទិន្នន័យ​នេះ​ ប្រមូលផ្តុំ​ទិន្នន័យ​អំពីការកែប្រែ​តំបន់​ការពារ​ធម្មជាតិដោយបន្ថែមទំហំផ្ទៃដី និងបន្ថយទំហំផ្ទៃដីនៃតំបន់ការពារនៅ​ក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជា​ដែលមានដូចជា​៖ តំបន់ការពារទ...
• លទ្ធផលផ្លូវការនៃការបោះឆ្នោតជ្រើសតាំងតំណាងរាស្រ្ត (២០២៣)
សំណុំទិន្នន័យនេះមានផ្ទុកទិន្នន័យ អំពីលទ្ធផលផ្លូវការនៃការបោះឆ្នោតសភាជាតិ នីតិកាលទី៧ នៅឆ្នាំ២០២៣ ដែលចេញផ្សាយដោយ គណៈកម្មាធិការជាតិរៀបចំការបោះឆ្នោត (គ.ជ.ប)។ លទ្ធផលនៃការបោះឆ្នោត បានប...
• គម្របដីក្នុងប្រទេសកម្ពុជា​ (២០១៥​-២០២០)
ស៊េរីពេលវេលាគម្របដីថ្នាក់ជាតិរបស់ប្រទេសកម្ពុជា ចាប់ពីឆ្នាំ​ ២០១៥-២០២០ ត្រូវបានទាញយកពីឧបករណ៍ Biophysical M&E Dashboard ដែលត្រូវបានប្រើប្រាស់ដោយ USAID/Cambodia ដើម្បីតាមដានការអនុវ...
• ទិន្នន័យរយៈកម្ពស់ពី SRTM (Shuttle Radar Topography Mission) ក្នុងប្រទេសកម្ពុជា
យោងតាមគេហទំព័រ Jet Propulsion Laboratory ប្រភពព័ត៌មានបានឲ្យដឹងថា នៅថ្ងៃទី២៣ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០១៤ សេតវិមាននៅសហរដ្ឋអាមេរិច បានប្រកាសពី ទិន្នន័យសណ្ឋានដីមានកម្រិតច្បាស់ខ្ពស់បំផុតដែលបាន...
• លទ្ធផលផ្លូវការនៃការបោះឆ្នោតជ្រើសរើសក្រុមប្រឹក្សាឃុំ សង្កាត់ អាណត្តិទី៥ ឆ្នាំ២០២២
សំណុំទិន្នន័យនេះបង្ហាញពីលទ្ធផលផ្លូវការនៃការបោះឆ្នោតជ្រើសរើសក្រុមប្រឹក្សាឃុំ សង្កាត់ អាណត្តិទី៥ ឆ្នាំ២០២២ (១. តារាងសំឡេងឆ្នោត និងភាគរយតាមគណបក្ស ២.តារាងគណបក្សនយោបាយទទួលបានសំឡេងឆ្ន...
• ថាមពលអគ្គិសនី​ដើរ​ដោយ​ពន្លឺព្រះអាទិត្យនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា
សំណុំទិន្នន័យថាមពលអគ្គិសនី​ដើរ​ដោយ​ពន្លឺព្រះអាទិត្យនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជាត្រូវបានដកស្រង់ចេញពី Mekong Infrastructure Tracker Dashboard ដែលមាននៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។ សំណុំទិន្នន័យថាម...
• ភាគរយអ្នកបានទៅបោះឆ្នោតជ្រើសរើសក្រុមប្រឹក្សាឃុំ សង្កាត់ អាណត្តិទី៥ ឆ្នាំ២០២២
សំណុំទិន្នន័យនេះមានការពណ៌នាអំពីចំនួនឃុំ សង្កាត់ ការិយាល័យបោះឆ្នោត ប្រជាជនសរុបដែលមានឈ្មោះបោះឆ្នោត និងបានទៅបោះឆ្នោត ព្រមទាំងភាគរយអ្នកដែលបានទៅបោះឆ្នោតជ្រើសរើសក្រុមប្រឹក្សាឃុំ សង្កា...
• ដានអគារសកល ក្នុងប្រទេសកម្ពុជា
យោងតាម Bing Maps ស្នាមដានអគារសកលនៅជុំវិញពិភពលោកត្រូវបានរកឃើញនៅក្នុងទម្រង់ធរណីមាត្រពហុកោណចំនួន 776,712,641 អគារចន្លោះឆ្នាំ 2014 និង 2021ដោយ រួមបញ្ចូលទាំងរូបភាព Maxar និង Airbus ផ...
• តំបន់គោលដៅក្នុងឆ្នាំ២០២២ សម្រាប់ការអនុវត្តគម្រោងការច្នៃប្រឌិតថ្មីសម្រាប់គណនេយ្យភាពសង្គមនៅកម្ពុជា (ISAC)
សំណុំទិន្នន័យនេះបង្ហាញអំពី តំបន់គោលដៅសម្រាប់អនុវត្តឆ្នាំ២០២២ ដែលកំណត់ក្នុងអនុស្សារណៈរវាងលេខាធិការដ្ឋាន​គ​.​ជ​.​អ​.​ប​​ និង​អង្គការ​សុខភាព​គ្រួសារ​អន្តរជាតិ​ (FHI360) មាន​គោលបំណង...
• គ្រួសារក្រក្រីនៅក្នុងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា
សំណុំទិន្នន័យនេះបង្ហាញអំពីភាគរយនៃគ្រួសារក្រីក្រ និងចំនួនគ្រួសារក្រីក្រ នៅក្នុងខេត្តនីមួយៗនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ដែលទិន្នន័យត្រូវបានដកស្រង់ចេញពីគេហទំព័ររបស់កម្មវិធី​អត្តសញ្ញាណ​ក...
• ជំរឿន​ប្រជាជន​ ឆ្នាំ​២០១៩​ (​តួលេខលទ្ធផលចុងក្រោយនៃ​ចំនួន​ប្រជាជន​សរុប​)
​សំណុំ​ទិន្នន័យ​នេះ​បង្ហាញ​ពី​តួលេខ​នៃលទ្ធផលចុងក្រោយរបស់​​ជំរឿន​ទូទៅ​ប្រជាជន​នៅ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​ ឆ្នាំ​២០១៩​ ដែល​បាន​បង្ហាញ​នូវ​ចំនួន​ប្រជាជន​សរុប​ ចំនួន​ប្រជាជន​ប្រុស​សរ...
• ​ទីតាំង​បម្រុង​ធ្វើ​ជា​មន្ទីរពេទ្យ​សម្រាប់​ព្យាបាល​ជម្ងឺ​កូ​វី​ដ​១៩​ នៅ​តាម​រាជធានី​-​ខេត្ត​ទូ​ទាំង​ប្រទេស​
សំណុំ​ទិន្ន​ន័យ​នេះ​បង្ហាញ​អំពី​ ​តារាងបញ្ជី​ឈ្មោះ​ទីតាំង​បម្រុង​ធ្វើ​ជា​មន្ទីរពេទ្យ​សម្រាប់​ព្យាបាល​ជម្ងឺ​កូ​វី​ដ​១៩​ នៅ​តាម​រាជធានី​ ខេត្ត​ទូ​ទាំង​ប្រទេស​ ដែល​ត្រូវ​ធ្វើការ​ផ្...