• ​គាំទ្រ​ការ​កសាង​រដ្ឋ​ដើម្បី​លទ្ធិប្រជាធិបតេយ្យ​?​ ការ​សិក្សា​រយៈពេល​ ២០​ ឆ្នាំ​នៃ​ជំនួយ​លទ្ធិប្រជាធិបតេយ្យ​ស៊ុ​យ​អែ​ត​ដល់​កម្ពុជា​
ជំនួយ​សរុប​របស់​ស៊ុ​យ​អែ​ត​ដល់​កម្ពុជា​ចន្លោះ​ឆ្នាំ​១៩៩៧​ ដល់​ឆ្នាំ​២០១៧​ មាន​ចំនួន​ ៤​ ពាន់​លាន​ក្រូ​ណា​ស៊ុ​យ​អែ​ត​ ហើយ​ត្រូវ​បាន​រួមចំនែក​ដល់​លទ្ធិប្រជាធិបតេយ្យ​ និង​សិទ្ធិ​មន...
• សេចក្ដីសង្ខេប​ផ្នែកច្បាប់​អំពី​ ​ច្បាប់​កូ​វី​ដ​-​១​៩​ ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​ធ្វើទុក្ខបុកម្នេញ​អ្នកការពារ​សិទ្ធិមនុស្ស​ ​និង​សកម្មជន​ដទៃទៀត​
ការ​ព្រួយបារម្ភ​អំពី​ច្បាប់​ កូ​វី​ដ​-​១​៩​ ​ត្រូវ​បាន​គេ​ដឹង​យ៉ាង​ឆាប់រហ័ស​ ​នៅពេលដែល​ច្បាប់​នេះ​ត្រូវ​បាន​ប្រើប្រាស់​ភ្លាម​ៗ​ ​ដើម្បី​អនុញ្ញាត​ឱ្យ​អាជ្ញាធរ​មានការ​រឹត​បន្តឹង​យ...
• បណ្ណសារគេហទំព័រស្តីពីអត្ថបទរោងចក្រថាមពលប្រេងឥន្ធនៈធុនធ្ងន់ខេត្តកណ្តាល
បណ្ណសារគេហទំព័រស្តីពីអត្ថបទរបស់រោងចក្រថាមពលប្រេងឥន្ធនៈធ្ងន់ខេត្តកណ្តាល បង្ហាញពីរោងចក្រថាមពលប្រេងឥន្ធនៈធុនធ្ងន់ ៤០០ MW ខេត្តកណ្តាល គឺជាគម្រោងថាមពលដំបូងគេដែលបានបញ្ចប់បន្ទាប់ពីបញ្ហ...
• ការ​វិនិយោគ​លើ​ភស្តុ​ភារ​កម្ម​សម្រាប់​កំណើនសេដ្ឋកិច្ច​ប្រកបដោយ​និរន្តរភាព​៖​ ការ​សិក្សា​អំពី​ប្រវត្តិ​សម្រាប់​ការ​រៀបចំ​ផែនការមេ​ភស្តុ​ភារ​កម្ម​នៅ​កម្ពុជា​
​ការ​សិក្សា​នេះ​មាន​គោលបំណង​ផ្តោត​លើ​ការ​ប្រកួតប្រជែង​ពាណិជ្ជកម្ម​របស់​កម្ពុជា​ ការ​វាយតម្លៃ​ក្របខ័ណ្ឌ​ច្បាប់​ និង​បទ​ប្បញ្ញត្តិ​សម្រាប់​វិស័យ​ភស្តុ​ភារ​កម្ម​ និង​ក្របខ័ណ្ឌ​ត្រួ...