បណ្ណសារគេហទំព័រនៅលើអត្ថបទព័ត៌មានស្តីអំពីកម្មកររោងចក្រប៉ាក់តិចក្លាយជាកម្មករចុងក្រោយដែលធ្វើកូដកម្មនៅខេត្តសៀមរាប
បណ្ណសារគេហទំព័រនៅលើអត្ថបទព័ត៌មាននេះស្តីអំពីកម្មករតវ៉ាទាមទារឲ្យប្រធានសហជីពឡើងវិញ ប្រាក់ឈ្នួលអប្បបរមា ១៩០ ដុល្លារ និងឲ្យនិយោជកគោរពសេចក្តីសម្រេចរបស់ក្រុមប្រឹក្សាអាជ្ញាកណ្តាល ដែលកាលពីខែមិថុនា បានបញ្ជាឲ្យក្រុមហ៊ុនដំឡើងប្រាក់ខែកម្មករឡើងវិញ។ យ៉ាងណាក៏ដោយ ក្រុមហ៊ុនបានចេញលិខិតបដិសេធមិនព្រមស្តាប់តាម។ កាលពីថ្ងៃទី២៩ ខែសីហា តំណាងសហជីពបានចរចាជាមួយអ្នកគ្រប់គ្រងក្រុមហ៊ុន។ ថ្នាក់គ្រប់គ្រងបានបដិសេធមិនដាក់ប្រធានសហជីពមូលដ្ឋាននិងសកម្មជនមួយរូបឡើងវិញ។ កាលពីថ្ងៃទី១ ខែកញ្ញា មន្ត្រីក្រសួងការងារបានចុះទៅពិនិត្យរោងចក្រដោយស្នើឱ្យកម្មករឈប់ធ្វើកូដកម្ម និងអំពាវនាវឱ្យថៅកែរោងចក្រផ្តល់ប្រាក់បំណាច់អតីតភាពការងារ និងចូលរួមចរចាបន្ថែមទៀត។ កាលពីថ្ងៃទី២ ខែកញ្ញា កម្មករបានដាក់ញត្តិទៅក្រសួងការងារ ដោយស្នើសុំឲ្យសហជីពទាំងនោះចូលនិវត្តន៍។ ជាលទ្ធផល កាលពីថ្ងៃទី៤ ខែកញ្ញា កម្មករបានយល់ព្រមចូលធ្វើការវិញនៅថ្ងៃទី៧ ខែកញ្ញា បើទោះបីជាការទាមទារឲ្យសហជីពដែលត្រូវបានគេបណ្តេញចេញពីរនាក់ឡើងវិញនៅតែមិនទាន់បានសម្រេច។ អាជ្ញាធរបានស្នើឲ្យសហជីពផ្អាកកូដកម្មនេះ រង់ចាំរដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការងារធ្វើសេចក្តីសម្រេចលើបណ្តឹងឧទ្ធរណ៍របស់ពួកគេ។ កាលពីថ្ងៃទី១២ ខែកញ្ញា ក្រសួងការងារបានតម្កល់ការបណ្ដេញចេញ។
| ឈ្មោះ | បណ្ណសារគេហទំព័រនៅលើអត្ថបទព័ត៌មានស្តីអំពីកម្មកររោងចក្រប៉ាក់តិចក្លាយជាកម្មករចុងក្រោយដែលធ្វើកូដកម្មនៅខេត្តសៀមរាប |
បណ្ណសារគេហទំព័រនៅលើអត្ថបទព័ត៌មាននេះស្តីអំពីកម្មករតវ៉ាទាមទារឲ្យប្រធានសហជីពឡើងវិញ ប្រាក់ឈ្នួលអប្បបរមា ១៩០ ដុល្លារ និងឲ្យនិយោជកគោរពសេចក្តីសម្រេចរបស់ក្រុមប្រឹក្សាអាជ្ញាកណ្តាល ដែលកាលពីខែមិថុនា បានបញ្ជាឲ្យក្រុមហ៊ុនដំឡើងប្រាក់ខែកម្មករឡើងវិញ។ យ៉ាងណាក៏ដោយ ក្រុមហ៊ុនបានចេញលិខិតបដិសេធមិនព្រមស្តាប់តាម។ កាលពីថ្ងៃទី២៩ ខែសីហា តំណាងសហជីពបានចរចាជាមួយអ្នកគ្រប់គ្រងក្រុមហ៊ុន។ ថ្នាក់គ្រប់គ្រងបានបដិសេធមិនដាក់ប្រធានសហជីពមូលដ្ឋាននិងសកម្មជនមួយរូបឡើងវិញ។ កាលពីថ្ងៃទី១ ខែកញ្ញា មន្ត្រីក្រសួងការងារបានចុះទៅពិនិត្យរោងចក្រដោយស្នើឱ្យកម្មករឈប់ធ្វើកូដកម្ម និងអំពាវនាវឱ្យថៅកែរោងចក្រផ្តល់ប្រាក់បំណាច់អតីតភាពការងារ និងចូលរួមចរចាបន្ថែមទៀត។ កាលពីថ្ងៃទី២ ខែកញ្ញា កម្មករបានដាក់ញត្តិទៅក្រសួងការងារ ដោយស្នើសុំឲ្យសហជីពទាំងនោះចូលនិវត្តន៍។ ជាលទ្ធផល កាលពីថ្ងៃទី៤ ខែកញ្ញា កម្មករបានយល់ព្រមចូលធ្វើការវិញនៅថ្ងៃទី៧ ខែកញ្ញា បើទោះបីជាការទាមទារឲ្យសហជីពដែលត្រូវបានគេបណ្តេញចេញពីរនាក់ឡើងវិញនៅតែមិនទាន់បានសម្រេច។ អាជ្ញាធរបានស្នើឲ្យសហជីពផ្អាកកូដកម្មនេះ រង់ចាំរដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការងារធ្វើសេចក្តីសម្រេចលើបណ្តឹងឧទ្ធរណ៍របស់ពួកគេ។ កាលពីថ្ងៃទី១២ ខែកញ្ញា ក្រសួងការងារបានតម្កល់ការបណ្ដេញចេញ។ |