បណ្ណសារគេហទំព័រនៅលើអត្ថបទព័ត៌មានស្តីអំពីខេត្តកំពង់ស្ពឺអាចនិងទទួលបានរោងចក្រស៊ីម៉ងត៍.លោក វ៉ី សំណាង អភិបាលខេត្ត កាលពីថ្ងៃទី១៨ ខែមីនា បានឲ្យដឹងថា ក្រុមហ៊ុន Conch KT Cement (Phnom Penh) Co., Ltd គ្រោងនឹងសាងសង់រោងចក្រស៊ីម៉ងត៍តម្លៃ ២៦៣លានដុល្លារ នៅខេត្តកំពង់ស្ពឺ ដែលមានសមត្ថភាពផលិត ២លានតោនក្នុងមួយឆ្នាំ។ ការបណ្តាក់ទុនរវាងក្រុមហ៊ុន Conch International Holding (HK) Ltd របស់ប្រទេសចិន និងក្រុមហ៊ុនក្នុងស្រុក Battambang KT Cement Co Ltd បច្ចុប្បន្នក្រុមហ៊ុនបណ្តាក់ទុនរួមគ្នាគ្រប់គ្រងរោងចក្រស៊ីម៉ងត៍មួយទៀតនៅក្នុងស្រុករតនៈមណ្ឌល ខេត្តបាត់ដំបង ដែលបានចាប់ផ្តើមនៅថ្ងៃទី ៣១ ខែឧសភា ឆ្នាំ ២០១៨។ រោងចក្រនេះបានបូមចេញជិតពីរលាន។ ស៊ីម៉ងត៍រាប់តោនជារៀងរាល់ឆ្នាំ ដោយបន្ថែមភាពជឿជាក់ដល់ទំហំគម្រោងដែលបានស្នើឡើង។
| Last updated | 9 កុម្ភៈ 2023 |
| Created | 9 កុម្ភៈ 2023 |
| ឈ្មោះ | បណ្ណសារគេហទំព័រនៅលើអត្ថបទព័ត៌មានស្តីអំពីខេត្តកំពង់ស្ពឺអាចនិងទទួលបានរោងចក្រស៊ីម៉ងត៍ |
| ការពិពណ៌នា | .លោក វ៉ី សំណាង អភិបាលខេត្ត កាលពីថ្ងៃទី១៨ ខែមីនា បានឲ្យដឹងថា ក្រុមហ៊ុន Conch KT Cement (Phnom Penh) Co., Ltd គ្រោងនឹងសាងសង់រោងចក្រស៊ីម៉ងត៍តម្លៃ ២៦៣លានដុល្លារ នៅខេត្តកំពង់ស្ពឺ ដែលមានសមត្ថភាពផលិត ២លានតោនក្នុងមួយឆ្នាំ។ ការបណ្តាក់ទុនរវាងក្រុមហ៊ុន Conch International Holding (HK) Ltd របស់ប្រទេសចិន និងក្រុមហ៊ុនក្នុងស្រុក Battambang KT Cement Co Ltd បច្ចុប្បន្នក្រុមហ៊ុនបណ្តាក់ទុនរួមគ្នាគ្រប់គ្រងរោងចក្រស៊ីម៉ងត៍មួយទៀតនៅក្នុងស្រុករតនៈមណ្ឌល ខេត្តបាត់ដំបង ដែលបានចាប់ផ្តើមនៅថ្ងៃទី ៣១ ខែឧសភា ឆ្នាំ ២០១៨។ រោងចក្រនេះបានបូមចេញជិតពីរលាន។ ស៊ីម៉ងត៍រាប់តោនជារៀងរាល់ឆ្នាំ ដោយបន្ថែមភាពជឿជាក់ដល់ទំហំគម្រោងដែលបានស្នើឡើង។ |