បណ្ណសារគេហទំព័រនៅលើអត្ថបទព័ត៌មានស្តីអំពីអាជ្ញាធរមិនព្រមធ្វើជំរឿនរបស់អង្គការក្រៅរដ្ឋាភិបាល
បណ្ណសារគេហទំព័រនៅលើអត្ថបទព័ត៌មាននេះស្តីអំពីកាលពីថ្ងៃទី៣ ខែកញ្ញា នគរបាលខណ្ឌមានជ័យ បានចុះឆែកឆេរការិយាល័យ CITA ដោយនិយាយថា ពួកគេកំពុងធ្វើជំរឿន និងទាមទារព័ត៌មានអំពីការចុះឈ្មោះ និងសកម្មភាពរបស់ក្រុម។ នៅថ្ងៃទី ៤ ខែកញ្ញា អាជ្ញាធរបានទៅមើលការិយាល័យរបស់ IDEA ហើយបាននិយាយថា ពួកគេនឹងត្រលប់មកវិញនៅថ្ងៃទី ១០ ខែកញ្ញា ដើម្បីចុះឈ្មោះ និងកត់ត្រាបុគ្គលិក និងពិនិត្យមើលរចនាសម្ព័ន្ធរបស់អង្គការ។ នេះត្រូវបានពន្យារពេលនៅពេលក្រោយ។ ការស្ទង់មតិរបស់ការិយាល័យ CATU ក៏ត្រូវបានយកផងដែរ។ ជាលទ្ធផលតំណាងសហជីព សហព័ន្ធ សមាគម និងអង្គការក្រៅរដ្ឋាភិបាលចំនួនប្រាំមួយបានផ្ញើលិខិតមួយច្បាប់ទៅរដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ។ ជាការឆ្លើយតប អាជ្ញាធរបាននិយាយថា ពួកគេនឹងមិនបន្តធ្វើជំរឿនបុគ្គលិកឡើយ។ អធិការនគរបាលខណ្ឌមានជ័យ អះអាងថា ជំរឿននេះមិនមានពាក់ព័ន្ធនឹងការបំភិតបំភ័យសហជីព និងអង្គការក្រៅរដ្ឋាភិបាលដោយចេតនានោះទេ។
| ឈ្មោះ | បណ្ណសារគេហទំព័រនៅលើអត្ថបទព័ត៌មានស្តីអំពីអាជ្ញាធរមិនព្រមធ្វើជំរឿនរបស់អង្គការក្រៅរដ្ឋាភិបាល |
បណ្ណសារគេហទំព័រនៅលើអត្ថបទព័ត៌មាននេះស្តីអំពីកាលពីថ្ងៃទី៣ ខែកញ្ញា នគរបាលខណ្ឌមានជ័យ បានចុះឆែកឆេរការិយាល័យ CITA ដោយនិយាយថា ពួកគេកំពុងធ្វើជំរឿន និងទាមទារព័ត៌មានអំពីការចុះឈ្មោះ និងសកម្មភាពរបស់ក្រុម។ នៅថ្ងៃទី ៤ ខែកញ្ញា អាជ្ញាធរបានទៅមើលការិយាល័យរបស់ IDEA ហើយបាននិយាយថា ពួកគេនឹងត្រលប់មកវិញនៅថ្ងៃទី ១០ ខែកញ្ញា ដើម្បីចុះឈ្មោះ និងកត់ត្រាបុគ្គលិក និងពិនិត្យមើលរចនាសម្ព័ន្ធរបស់អង្គការ។ នេះត្រូវបានពន្យារពេលនៅពេលក្រោយ។ ការស្ទង់មតិរបស់ការិយាល័យ CATU ក៏ត្រូវបានយកផងដែរ។ ជាលទ្ធផលតំណាងសហជីព សហព័ន្ធ សមាគម និងអង្គការក្រៅរដ្ឋាភិបាលចំនួនប្រាំមួយបានផ្ញើលិខិតមួយច្បាប់ទៅរដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ។ ជាការឆ្លើយតប អាជ្ញាធរបាននិយាយថា ពួកគេនឹងមិនបន្តធ្វើជំរឿនបុគ្គលិកឡើយ។ អធិការនគរបាលខណ្ឌមានជ័យ អះអាងថា ជំរឿននេះមិនមានពាក់ព័ន្ធនឹងការបំភិតបំភ័យសហជីព និងអង្គការក្រៅរដ្ឋាភិបាលដោយចេតនានោះទេ។ |