បណ្ណសារគេហទំព័រនៅលើអត្ថបទព័ត៌មានស្តីអំពីអាជ្ញាធរនិយាយថា "សហគមន៍មិនអីទេ" បន្ទាប់ពីមានករណី Covid-19 ថ្មីចំនួន 64 នៅក្នុងឃុំ
អត្ថបទនិយាយអំពីការកើនឡើងភ្លាមៗនៃករណីជំងឺកូវីដ-១៩ ដែលមានជាង 100 ករណីត្រូវបានរកឃើញនៅក្នុងកាស៊ីណូបិទក្នុងស្រុកមួយក្នុងខេត្តកណ្តាល ប្រទេសកម្ពុជា។ កាស៊ីណូចំនួនប្រាំមួយក្នុងតំបន់ត្រូវបានបិទ ហើយកម្មករជាង 1,000 នាក់កំពុងស្ថិតនៅដាច់ដោយឡែក។ ទោះបីជាបែបនេះក្ដី មេដឹកនាំមូលដ្ឋានធានាសហគមន៍ថា ហានិភ័យត្រូវបានបង្ខាំងនៅក្នុងកាស៊ីណូ។ ករណីថ្មីនេះមានមនុស្សមកពីប្រទេសចិន កម្ពុជា វៀតណាម និងថៃ។ គួរបញ្ជាក់ផងដែរថា បុរសជនជាតិខ្មែរអាយុ ៥៥ ឆ្នាំម្នាក់មកពីខេត្តកណ្តាលបានស្លាប់ដោយសារជំងឺកូវីដ-១៩។ ការព្រួយបារម្ភកើតឡើងអំពីកន្លែងដែលមានការឆ្លងមេរោគ ជាពិសេសមន្ត្រីប៉ូលិសបីនាក់បានស្លាប់ និងអ្នកផ្សេងទៀតឈឺ។ ក្រសួងសុខាភិបាលរាយការណ៍ករណីថ្មីចំនួន ៩៦ នៅទូទាំងប្រទេស ដោយខ្លះនៅតាមខេត្តផ្សេងៗ។
| Last updated | 6 ឧសភា 2024 |
| Created | 6 ឧសភា 2024 |
| ឈ្មោះ | បណ្ណសារគេហទំព័រនៅលើអត្ថបទព័ត៌មានស្តីអំពីអាជ្ញាធរនិយាយថា "សហគមន៍មិនអីទេ" បន្ទាប់ពីមានករណី Covid-19 ថ្មីចំនួន 64 នៅក្នុងឃុំ |
អត្ថបទនិយាយអំពីការកើនឡើងភ្លាមៗនៃករណីជំងឺកូវីដ-១៩ ដែលមានជាង 100 ករណីត្រូវបានរកឃើញនៅក្នុងកាស៊ីណូបិទក្នុងស្រុកមួយក្នុងខេត្តកណ្តាល ប្រទេសកម្ពុជា។ កាស៊ីណូចំនួនប្រាំមួយក្នុងតំបន់ត្រូវបានបិទ ហើយកម្មករជាង 1,000 នាក់កំពុងស្ថិតនៅដាច់ដោយឡែក។ ទោះបីជាបែបនេះក្ដី មេដឹកនាំមូលដ្ឋានធានាសហគមន៍ថា ហានិភ័យត្រូវបានបង្ខាំងនៅក្នុងកាស៊ីណូ។ ករណីថ្មីនេះមានមនុស្សមកពីប្រទេសចិន កម្ពុជា វៀតណាម និងថៃ។ គួរបញ្ជាក់ផងដែរថា បុរសជនជាតិខ្មែរអាយុ ៥៥ ឆ្នាំម្នាក់មកពីខេត្តកណ្តាលបានស្លាប់ដោយសារជំងឺកូវីដ-១៩។ ការព្រួយបារម្ភកើតឡើងអំពីកន្លែងដែលមានការឆ្លងមេរោគ ជាពិសេសមន្ត្រីប៉ូលិសបីនាក់បានស្លាប់ និងអ្នកផ្សេងទៀតឈឺ។ ក្រសួងសុខាភិបាលរាយការណ៍ករណីថ្មីចំនួន ៩៦ នៅទូទាំងប្រទេស ដោយខ្លះនៅតាមខេត្តផ្សេងៗ។ |