បណ្ណសារគេហទំព័រស្តីអំពីកម្ពុជាសម្រចបិទអាជីវកម្មរ៉ុករ៉កស្ពាន់របស់ចិនជាផ្លូវការដោយចាប់កម្មករចំនួនពីរនាក់
អាជ្ញាធរមូលដ្ឋានបាននិយាយថា មន្ត្រីរុករករ៉ែកម្ពុជាបានបិទក្រុមហ៊ុនរុករករ៉ែស្ពាន់របស់ចិនជាបណ្ដោះអាសន្នសម្រាប់ប្រតិបត្តិការនៅខេត្តភាគខាងជើងដែលមានអាជ្ញាប័ណ្ណចេញដោយរដ្ឋាភិបាលផុតកំណត់ ហើយបានចាប់ខ្លួនបុគ្គលិកពីរនាក់នៃក្រុមហ៊ុននេះ។ មន្ទីររ៉ែ និងថាមពលខេត្តសៀមរាប បានបិទប្រតិបត្តិការកាលពីថ្ងៃទី១៤ ខែមករា នៅទីតាំងដែលគ្រប់គ្រងដោយក្រុមហ៊ុន ម៉េង ស៊ីនហុងហ្វា (ខេមបូឌា) រីសសស អ៊ិនវេសមេន ខូអិលធីឌី លើផ្ទៃដីជាង ៣,៦០០ ហិកតា (៨,៩០០ ហិចតា) នៅស្រុកជីក្រែង ដោយសារ មន្ត្រីបាននិយាយថា អាជ្ញាប័ណ្ណពីររបស់ខ្លួនបានផុតកំណត់ក្នុងខែតុលា ឆ្នាំ ២០១៤។
Last updated | 4 មករា 2024 |
Created | 4 មករា 2024 |
ឈ្មោះ | បណ្ណសារគេហទំព័រស្តីអំពីកម្ពុជាសម្រចបិទអាជីវកម្មរ៉ុករ៉កស្ពាន់របស់ចិនជាផ្លូវការដោយចាប់កម្មករចំនួនពីរនាក់ |
អាជ្ញាធរមូលដ្ឋានបាននិយាយថា មន្ត្រីរុករករ៉ែកម្ពុជាបានបិទក្រុមហ៊ុនរុករករ៉ែស្ពាន់របស់ចិនជាបណ្ដោះអាសន្នសម្រាប់ប្រតិបត្តិការនៅខេត្តភាគខាងជើងដែលមានអាជ្ញាប័ណ្ណចេញដោយរដ្ឋាភិបាលផុតកំណត់ ហើយបានចាប់ខ្លួនបុគ្គលិកពីរនាក់នៃក្រុមហ៊ុននេះ។ មន្ទីររ៉ែ និងថាមពលខេត្តសៀមរាប បានបិទប្រតិបត្តិការកាលពីថ្ងៃទី១៤ ខែមករា នៅទីតាំងដែលគ្រប់គ្រងដោយក្រុមហ៊ុន ម៉េង ស៊ីនហុងហ្វា (ខេមបូឌា) រីសសស អ៊ិនវេសមេន ខូអិលធីឌី លើផ្ទៃដីជាង ៣,៦០០ ហិកតា (៨,៩០០ ហិចតា) នៅស្រុកជីក្រែង ដោយសារ មន្ត្រីបាននិយាយថា អាជ្ញាប័ណ្ណពីររបស់ខ្លួនបានផុតកំណត់ក្នុងខែតុលា ឆ្នាំ ២០១៤។ |