Last updated 16 ឧសភា 2022
ឈ្មោះ បូក​សរុប​លទ្ធផល​ការងារ​អប់រំ​ យុវជន​ និង​កីឡា​ឆ្នាំ​សិក្សា​ ២០១៩-២០២០​ និង​ទិស​ដៅ​ឆ្នាំ​សិក្សា​ ២០២០-២០២១ [ភាសាអង់គ្លេស]
ឆ្នាំ​សិក្សា​ ២០១៩-២០២០​ គឺជា​ឆ្នាំ​ទី​ ២​ ដែល​ក្រសួង​អប់រំ​ យុវជន​ និង​កីឡា​ អនុវត្ត​ផែនការ​យុទ្ធសាស្ត្រ​វិស័យ​អប់រំ​ ២០១៩-២០២៣​ ស្រប​តាម​ផែនការ​យុទ្ធសាស្ត្រ​អភិវឌ្ឍន៍​ជាតិ​ ២០១៩-២០២៣​ ក្នុង​ក្រប​ខណ្ឌ​យុទ្ធសាស្ត្រ​ចតុកោណ​ដំណាក់កាល​ទី​ ៤​ របស់​រាជរដ្ឋាភិបាល​នីតិកាល​ទី​ ៦​ នៃ​រដ្ឋសភា​ និង​គោលនយោបាយ​យុទ្ធសាស្ត្រ​ និង​កម្មវិធី​អាទិភាព​ស្រប​តាម​ក្រប​ខណ្ឌ​ផែនទី​បង្ហាញផ្លូវ​អប់រំ​របស់​កម្ពុជា​ឆ្នាំ​ ២០៣០​ សំដៅ​សម្រេច​គោលដៅ​អភិវឌ្ឍន៍​ប្រកបដោយ​ចីរភាព​ឆ្នាំ​ ២០៣០​។​