សៀវភៅធនធានរ៉ែប្រចាំឆ្នាំ២០០៥ នៃប្រទេសកម្ពុជា និងប្រទេសឡាវ
យោងតាមស្ថិតិផ្លូវការរបស់រដ្ឋាភិបាល សកម្មភាពរុករករ៉ែនៅកម្ពុជាក្នុងរយៈពេល ២ ឆ្នាំកន្លងមកនេះ ពាក់ព័ន្ធនឹងការផលិតប្លុកថ្មបាយក្រៀម (ដីក្រហម) និងសម្ភារសំណង់ ដែលរួមមានខ្សាច់ និងថ្មឆៅ។ រ៉ែផ្សេងទៀតដូចជា ត្បូង និងមាស ត្រូវបានគេរាយការណ៍ថាត្រូវបានជីកយកដោយអ្នកជីករ៉ែខុសច្បាប់នៅកណ្តាលនៃខេត្តកំពង់ចាម និងខេត្តភាគឦសាននៃខេត្តមណ្ឌលគិរី និងរតនគិរី។ ក្នុងឆ្នាំ ២០០៥ ការផលិតទំនិញរ៉ែនៅប្រទេសឡាវរួមមាន បារីត ថ្មកាបូណាត (ការប្រមូលផ្តុំសំណង់ និងថ្មកំបោរ) ដីឥដ្ឋ ធ្យូងថ្ម ទង់ដែង ត្បូង (ត្បូងទទឹម និងត្បូងកណ្តៀង) មាស ហ្គីបស៊ូម អំបិលថ្ម ខ្សាច់ និងក្រួស ប្រាក់ សំណប៉ាហាំង។ និងស័ង្កសី។
| Last updated | 10 សីហា 2023 |
| Created | 10 សីហា 2023 |
| ឈ្មោះ | សៀវភៅធនធានរ៉ែប្រចាំឆ្នាំ២០០៥ នៃប្រទេសកម្ពុជា និងប្រទេសឡាវ |
យោងតាមស្ថិតិផ្លូវការរបស់រដ្ឋាភិបាល សកម្មភាពរុករករ៉ែនៅកម្ពុជាក្នុងរយៈពេល ២ ឆ្នាំកន្លងមកនេះ ពាក់ព័ន្ធនឹងការផលិតប្លុកថ្មបាយក្រៀម (ដីក្រហម) និងសម្ភារសំណង់ ដែលរួមមានខ្សាច់ និងថ្មឆៅ។ រ៉ែផ្សេងទៀតដូចជា ត្បូង និងមាស ត្រូវបានគេរាយការណ៍ថាត្រូវបានជីកយកដោយអ្នកជីករ៉ែខុសច្បាប់នៅកណ្តាលនៃខេត្តកំពង់ចាម និងខេត្តភាគឦសាននៃខេត្តមណ្ឌលគិរី និងរតនគិរី។ ក្នុងឆ្នាំ ២០០៥ ការផលិតទំនិញរ៉ែនៅប្រទេសឡាវរួមមាន បារីត ថ្មកាបូណាត (ការប្រមូលផ្តុំសំណង់ និងថ្មកំបោរ) ដីឥដ្ឋ ធ្យូងថ្ម ទង់ដែង ត្បូង (ត្បូងទទឹម និងត្បូងកណ្តៀង) មាស ហ្គីបស៊ូម អំបិលថ្ម ខ្សាច់ និងក្រួស ប្រាក់ សំណប៉ាហាំង។ និងស័ង្កសី។ |