លិខិតផ្ញើជូនក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ ស្តីពីធាតុចូលលើកទីពីរលើសេចក្តីព្រាងច្បាប់ភូមិបាលថ្មី
អង្គការទិន្នន័យអំពីការអភិវឌ្ឍ (អូឌីស៊ី) បានផ្ញើលិខិតនេះទៅកាន់ក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ ទាក់ទងនឹងធាតុចូលលើកទីពីរលើសេចក្តីព្រាងច្បាប់ភូមិបាលថ្មី។ នៅថ្ងៃទី១៦ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៤ អង្គការអូឌីស៊ីនិងក្រុមការងារបានបញ្ជូនធាតុចូលលើកទីមួយលើសេចក្តីព្រាងច្បាប់ភូមិបាលជូនចំពោះក្រសួងរួចមកហើយ។ ដោយយល់ឃើញថា មានមតិយោបល់មួយចំនួនសំខាន់ និងមិនទាន់បានដាក់បញ្ចូលនៅក្នុងធាតុចូលលើកទីមួយ អង្គការអូឌីស៊ី និងក្រុមការងារបានពិនិត្យយ៉ាងយកចិត្តទុកដាក់ និងបានរៀបចំកិច្ចពិភាក្សាពិគ្រោះយោបល់បន្ថែមទៀត ដើម្បីប្រមូលធាតុចូលទៅក្នុងសេចក្តីព្រាងច្បាប់ភូមិបាលនេះ។
Last updated | 10 មិថុនា 2024 |
Created | 10 មិថុនា 2024 |
ឈ្មោះ | លិខិតផ្ញើជូនក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ ស្តីពីធាតុចូលលើកទីពីរលើសេចក្តីព្រាងច្បាប់ភូមិបាលថ្មី |
អង្គការទិន្នន័យអំពីការអភិវឌ្ឍ (អូឌីស៊ី) បានផ្ញើលិខិតនេះទៅកាន់ក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ ទាក់ទងនឹងធាតុចូលលើកទីពីរលើសេចក្តីព្រាងច្បាប់ភូមិបាលថ្មី។ នៅថ្ងៃទី១៦ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៤ អង្គការអូឌីស៊ីនិងក្រុមការងារបានបញ្ជូនធាតុចូលលើកទីមួយលើសេចក្តីព្រាងច្បាប់ភូមិបាលជូនចំពោះក្រសួងរួចមកហើយ។ ដោយយល់ឃើញថា មានមតិយោបល់មួយចំនួនសំខាន់ និងមិនទាន់បានដាក់បញ្ចូលនៅក្នុងធាតុចូលលើកទីមួយ អង្គការអូឌីស៊ី និងក្រុមការងារបានពិនិត្យយ៉ាងយកចិត្តទុកដាក់ និងបានរៀបចំកិច្ចពិភាក្សាពិគ្រោះយោបល់បន្ថែមទៀត ដើម្បីប្រមូលធាតុចូលទៅក្នុងសេចក្តីព្រាងច្បាប់ភូមិបាលនេះ។ |