ការវាយតម្លៃ គម្រោងការអនុវត្តច្បាប់ប្រឆាំងនឹងការរំលោភបំពានកុមារ ការធ្វើអាជីវកម្មផ្លូវភេទ និងការជួញដូរកុមារ
គោលដៅរួមនៃគម្រោង LEASETC គឺដើម្បីបង្កើនសមត្ថភាពរបស់ប៉ូលីសជាតិកម្ពុជា (CNP) ក្នុងការស៊ើបអង្កេតលើការធ្វើអាជីវកម្មផ្លូវភេទ និងជួញដូរកុមារជាច្រើនករណី ការជួយសង្គ្រោះជនរងគ្រោះពីការជួញដូរ និងអាជីវកម្មផ្លូវភេទ ការចាប់ជនល្មើស និងស្វែងរកភស្តុតាង ព្រមទាំងរៀបចំករណីទាំងនេះសម្រាប់ការកាត់ទោស។ តាំងពីការបើកដំណើរការនៃគម្រោងនេះក្នុងឆ្នាំ២០០០ មក គម្រោងបានទទួលការគាំទ្រជាបន្តបន្ទាប់ និងការគាំទ្រផ្នែកបច្ចេកទេសពី UNICEF និង អង្គការទស្សនៈពិភពលោកប្រចាំនៅកម្ពុជា (WVC)។
| ឈ្មោះ | ការវាយតម្លៃ គម្រោងការអនុវត្តច្បាប់ប្រឆាំងនឹងការរំលោភបំពានកុមារ ការធ្វើអាជីវកម្មផ្លូវភេទ និងការជួញដូរកុមារ |
គោលដៅរួមនៃគម្រោង LEASETC គឺដើម្បីបង្កើនសមត្ថភាពរបស់ប៉ូលីសជាតិកម្ពុជា (CNP) ក្នុងការស៊ើបអង្កេតលើការធ្វើអាជីវកម្មផ្លូវភេទ និងជួញដូរកុមារជាច្រើនករណី ការជួយសង្គ្រោះជនរងគ្រោះពីការជួញដូរ និងអាជីវកម្មផ្លូវភេទ ការចាប់ជនល្មើស និងស្វែងរកភស្តុតាង ព្រមទាំងរៀបចំករណីទាំងនេះសម្រាប់ការកាត់ទោស។ តាំងពីការបើកដំណើរការនៃគម្រោងនេះក្នុងឆ្នាំ២០០០ មក គម្រោងបានទទួលការគាំទ្រជាបន្តបន្ទាប់ និងការគាំទ្រផ្នែកបច្ចេកទេសពី UNICEF និង អង្គការទស្សនៈពិភពលោកប្រចាំនៅកម្ពុជា (WVC)។ |