វិញ្ញាបនត្រសម្គាល់កម្មសិទ្ធិសមូហភាពដីសហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិច គ្រឹង ក្បាលដីលេខ០១៤
រដ្ឋបាលខេត្តរតនគិរី តាមរយៈមន្ទីររៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម សំណង់ និងសុរិយោដី ខេត្តរតនគិរី បានចុះបញ្ជីដីសហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិច គ្រឹង ក្បាលដីលេខ ០១៤ មានទំហំ ៣២,៦០៦៣ ហិកតា ស្ថិតនៅភូមិឃួន ឃុំកោះពាក្យ ស្រុកវើនសៃ ខេត្តរតនគិរី។ គួរបញ្ជាក់ផងដែរថា ដីសហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិចគ្រឹង ត្រូវបានចុះបញ្ជីជាកម្មសិទ្ធិសមូហភាពតាមបច្ចេកទេសសុរិយោដី និងច្បាប់ភូមិបាល ដោយក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ និងកាន់កាប់ដោយប្រធានសហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិចគ្រឹង ភូមិខ្មែង ឃុំប៉ូយ ស្រុកអរជុំ។
| Last updated | 13 មីនា 2026 |
| Created | 13 មីនា 2026 |
| ឈ្មោះ | វិញ្ញាបនត្រសម្គាល់កម្មសិទ្ធិសមូហភាពដីសហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិច គ្រឹង ក្បាលដីលេខ០១៤ |
រដ្ឋបាលខេត្តរតនគិរី តាមរយៈមន្ទីររៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម សំណង់ និងសុរិយោដី ខេត្តរតនគិរី បានចុះបញ្ជីដីសហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិច គ្រឹង ក្បាលដីលេខ ០១៤ មានទំហំ ៣២,៦០៦៣ ហិកតា ស្ថិតនៅភូមិឃួន ឃុំកោះពាក្យ ស្រុកវើនសៃ ខេត្តរតនគិរី។ គួរបញ្ជាក់ផងដែរថា ដីសហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិចគ្រឹង ត្រូវបានចុះបញ្ជីជាកម្មសិទ្ធិសមូហភាពតាមបច្ចេកទេសសុរិយោដី និងច្បាប់ភូមិបាល ដោយក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ និងកាន់កាប់ដោយប្រធានសហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិចគ្រឹង ភូមិខ្មែង ឃុំប៉ូយ ស្រុកអរជុំ។ |