វិញ្ញាបនត្រសម្គាល់កម្មសិទ្ធិសមូហភាពដីសហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិច គ្រឹង ក្បាលដីលេខ០១៣
រដ្ឋបាលខេត្តរតនគិរី តាមរយៈមន្ទីររៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម សំណង់ និងសុរិយោដី ខេត្តរតនគិរី បានចុះបញ្ជីដីសហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិច គ្រឹង ក្បាលដីលេខ ០១៣ មានទំហំ ១០,៤៥៩៥ ហិកតា ស្ថិតនៅភូមិអុីន ឃុំតាឡាវ ស្រុកអណ្ដូងមាស ខេត្តរតនគិរី។ គួរបញ្ជាក់ផងដែរថា ដីសហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិចគ្រឹង ត្រូវបានចុះបញ្ជីជាកម្មសិទ្ធិសមូហភាពតាមបច្ចេកទេសសុរិយោដី និងច្បាប់ភូមិបាល ដោយក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ និងកាន់កាប់ដោយប្រធានសហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិចគ្រឹង ភូមិចាន់ ឃុំតាវែងលើ ស្រុកតាវែង។
| ឈ្មោះ | វិញ្ញាបនត្រសម្គាល់កម្មសិទ្ធិសមូហភាពដីសហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិច គ្រឹង ក្បាលដីលេខ០១៣ |
រដ្ឋបាលខេត្តរតនគិរី តាមរយៈមន្ទីររៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម សំណង់ និងសុរិយោដី ខេត្តរតនគិរី បានចុះបញ្ជីដីសហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិច គ្រឹង ក្បាលដីលេខ ០១៣ មានទំហំ ១០,៤៥៩៥ ហិកតា ស្ថិតនៅភូមិអុីន ឃុំតាឡាវ ស្រុកអណ្ដូងមាស ខេត្តរតនគិរី។ គួរបញ្ជាក់ផងដែរថា ដីសហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិចគ្រឹង ត្រូវបានចុះបញ្ជីជាកម្មសិទ្ធិសមូហភាពតាមបច្ចេកទេសសុរិយោដី និងច្បាប់ភូមិបាល ដោយក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ និងកាន់កាប់ដោយប្រធានសហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិចគ្រឹង ភូមិចាន់ ឃុំតាវែងលើ ស្រុកតាវែង។ |