យុទ្ធសាស្ត្រអឺរ៉ុបរួមស្តីពីកិច្ចសហប្រតិបត្តិការអភិវឌ្ឍន៍នៅកម្ពុជា ឆ្នាំ២០២១-២០២៧ [ភាសាអង់គ្លេស]
ឯកសារនេះបង្ហាញពីយុទ្ធសាស្ត្រអឺរ៉ុបរួមស្តីពីកិច្ចសហប្រតិបត្តិការអភិវឌ្ឍន៍នៅកម្ពុជាសម្រាប់ឆ្នាំ ២០២១-២០២៧។ ដៃគូអភិវឌ្ឍន៍ដែលចូលរួមមានជាអាទិ៏ ប្រទេសបែលហ្ស៊ិក សាធារណរដ្ឋឆែក សហភាពអឺរ៉ុប ធនាគារវិនិយោគអឺរ៉ុប ប្រទេសបារាំង (ទីភ្នាក់ងារអភិវឌ្ឍន៍បារាំង-AFD) ប្រទេសអាល្លឺម៉ង់ (រួមទាំងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការអាល្លឺម៉ង់- GIZ និងធនាគារអភិវឌ្ឍន៍ KfW) ប្រទេសហុងគ្រី សាធារណរដ្ឋអៀរឡង់ ប្រទេសស៊ុយអែត និងប្រទេសស្វីស (តទៅនេះហៅកាត់ថា "ដៃគូអឺរ៉ុប")។
Last updated | 18 កក្កដា 2022 |
Created | 18 កក្កដា 2022 |
ឈ្មោះ | យុទ្ធសាស្ត្រអឺរ៉ុបរួមស្តីពីកិច្ចសហប្រតិបត្តិការអភិវឌ្ឍន៍នៅកម្ពុជា ឆ្នាំ២០២១-២០២៧ [ភាសាអង់គ្លេស] |
ឯកសារនេះបង្ហាញពីយុទ្ធសាស្ត្រអឺរ៉ុបរួមស្តីពីកិច្ចសហប្រតិបត្តិការអភិវឌ្ឍន៍នៅកម្ពុជាសម្រាប់ឆ្នាំ ២០២១-២០២៧។ ដៃគូអភិវឌ្ឍន៍ដែលចូលរួមមានជាអាទិ៏ ប្រទេសបែលហ្ស៊ិក សាធារណរដ្ឋឆែក សហភាពអឺរ៉ុប ធនាគារវិនិយោគអឺរ៉ុប ប្រទេសបារាំង (ទីភ្នាក់ងារអភិវឌ្ឍន៍បារាំង-AFD) ប្រទេសអាល្លឺម៉ង់ (រួមទាំងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការអាល្លឺម៉ង់- GIZ និងធនាគារអភិវឌ្ឍន៍ KfW) ប្រទេសហុងគ្រី សាធារណរដ្ឋអៀរឡង់ ប្រទេសស៊ុយអែត និងប្រទេសស្វីស (តទៅនេះហៅកាត់ថា "ដៃគូអឺរ៉ុប")។ |